flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (в редакції від 28.10.2015 р.)

                                                                                                  Прийнято

рішенням загальних зборів суддів
Новомосковського міськрайонного суду
Дніпропетровської області
від  28 жовтня 2015року
на підставі
ПОЛОЖЕННЯ про автоматизовану систему документообігу суду,
ЗАТВЕРДЖЕНОГО Рішенням Ради суддів України  2 квітня 2015 року № 25
 
 
 
 
ЗАСАДИ
використання автоматизованої системі документообігу суду щодо судових справ та матеріалів, які надходять та знаходяться в провадженні Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області
 
 
1.   Даними Засадами, на підставіПОЛОЖЕННЯ про автоматизовану систему документообігу суду, ЗАТВЕРДЖЕНОГО Рішенням Ради суддів України, встановлюється загальний порядок розподілу судових справ і матеріалів, клопотань, скарг, заяв, розгляду та виконання інших суддівських обов’язків щодо судових справ та матеріалів в Новомосковському міськрайонному суді.
 
2.   Розподіл судових справ, передбаченихКПК України,провадитьсяв порядку, визначеному даними Засадами, іпокладається на суддів Олійника А.В., Сороку О.В., Березюк В.В. та Мельника О.М., а у випадках, встановлених даними Засадами,  вони розподіляються також на суддів Болкарьова С.В. та Мороховець О.В.
    Розподіл судових справ з урахуванням спеціалізації щодо неповнолітніх, покладається на суддів Мороховець О.В., Лилу В.М. та Крохмалюк І.П.
   
3.   Виконання повноважень слідчого судді, встановлених Кримінальним процесуальним Кодексом України,покладається з урахуванням спеціалізації на суддів Болкарьова С.В., Мороховець О.В., Лилу В.М. та Крохмалюк І.П.
 
4.   Розподіл судових справ, визначенихЦПК України і КАС України, покладається на суддів Городецького Д.І., Юр’єву Т.І., Дубовенко І.Г., Парфьонова Д.О. та Майну Г.Є.
 
5.   Розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачених КУпАП, покладається на суддів Лилу В.М., Крохмалюк І.П., Олійника А.В., Сороку О.В.,Березюк В.В. та Мельника О.М.,а з урахуванням спеціалізації, також на суддів Болкарьова С.В. та Мороховець О.В.
 
6.   Заяви про відвід судді, слідчого судді, які розглядаються в порядку КПК України, розподіляються між суддями цивільної та адміністративної спеціалізації.
 
7.   Встановлюється наступна спеціалізація з розподілуокремих категорій кримінальних проваджень, розгляд яких передбачений КПК України:
 
на суддів Мороховець О.В., Лила В.М. та Крохмалюк І.П. розподіляютьсясудові справи щодо неповнолітніх;
на суддів Болкарьова С.В., Мороховець О.В. та Сороку О.В. розподіляютьсясудові справи:
 
 -     відносно осіб, які підозрюються у скоєнні злочинів проти власності: таємне викрадення чужого майна (крадіжка), відкрите викрадення чужого майна (грабіж),  а у разі їх одночасної тимчасової відсутності (відпустка, службове відрядження, тимчасова непрацездатність, дні відпочинку за роботу у неробочий час, вихідні та святкові дні), або неможливості їх авторозподілу відповідно до Засад, вони розподіляються на суддів кримінальної спеціалізації, у відповідності до п. 2Засад.      
  
При надходженні кримінального провадження з обвинувальним актом за декількома кримінальними правопорушеннями, в якому крім обвинувачення, яке відноситься до спеціалізації даних суддів, наявне інше, воно розподіляється на зазначених суддів лише у тому випадку, якщо віднесене до їх спеціалізації обвинувачення є більш тяжким.
 
 
8.   Встановлюється наступна спеціалізація з розгляду окремих категорій клопотань слідчого чи прокурора, а також скарг на дії, рішення чи бездіяльність слідчого, прокурора під час досудового розслідування, віднесених до повноважень слідчих суддів:
 
клопотання слідчого чи прокурора про тимчасовий доступ до речей і документів - розподіляються на слідчих суддів Болкарьова С.В. та Мороховець О.В., а у разі їх тимчасової одночасної відсутностіабо неможливості їх авторозподілу відповідно до Засад, вони розподіляються на слідчих суддів Лилу В.М. та Крохмалюк І.П.;
клопотання слідчого чи прокурора про: обрання, продовження, зміну або скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, домашнього арешту, екстрадиційного арешту,дозвіл на затримання з метою приводу, проникнення до житла чи іншого володіння особи, проведення обшуку житла чи іншого володіння особи -  розподіляються на слідчих суддів Мороховець О.В.,Лилу В.М. та Крохмалюк І.П.;
клопотання слідчого чи прокурора про арешт майна та скасування арешту майна, а такожскарги на дії, рішення чи бездіяльність слідчого, прокурора під час досудового розслідування - розподіляються на слідчих суддів Лилу В.М. та Крохмалюк І.П., а у разі їх тимчасової одночасної відсутності, або неможливості їх авторозподілу відповідно до Положення, вони розподіляються на слідчу суддю Мороховець О.В.;
 
 
всі інші клопотання слідчого чи прокурора, розподіляються на слідчих суддів Болкарьова С.В., Мороховець О.В., Лилу В.М. та Крохмалюк І.П.
 
9.    Встановлюється наступна спеціалізація з розгляду окремих категорій справ про адміністративні правопорушення:
 
справи про порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків, справи про неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), справи про порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи, розподіляються на суддів Болкарьова С.В. та Мороховець О.В., а у разі їх тимчасової одночасної відсутності, вони розподіляються на суддів кримінальної спеціалізації, у відповідності до п. 2Засад;
 
всі інші справи про адміністративні правопорушення розподіляються на суддів Лилу В.М., Крохмалюк І.П., Олійника А.В., Сороку О.В., Березюк В.В. та Мельника О.М.;
 
10.     У всіх інших випадках розподілу судових справ,матеріалів, клопотань, заяв, скарг (крім обумовлених спеціалізацією, передбаченою п.п.7, 8, 9 даних Засад), – вони розподіляються автоматизованою системою в порядку, визначеному ЗАСАДАМИвикористання автоматизованої системі документообігу суду:
-    які регулюються в порядку КПК України (крім відводів суддям та слідчім суддям) – між суддями кримінальної спеціалізації, а також між суддями Болкарьовим С.В., Мороховець О.В., Лила В.М. та Крохмалюк І.П., у справах, що розглянуті ними у відповідності до їх спеціалізації;
-    які регулюються в порядку ЦПК України і КАС України – між суддями цивільної та адміністративної спеціалізації;
-    які регулюються в порядку КУпАП – між суддями Лила В.М., Крохмалюк І.П.,  Олійником А.В., Сорокою О.В., Березюк В.В. та Мельником О.М., а також між суддями Болкарьовим С.В. та Мороховець О.В., у справах, що розглянуті ними у відповідності до їх спеціалізації;
 
-       а також між іншими суддями у справах, що розглянуті ними у відповідності донаявної у нихспеціалізації, в тому числі і тієї, що була раніше.
 
11.     Інші судові справи та матеріали, крім категорій обумовленихданими Засадами, на суддів Болкарьова С.В., Мороховець О.В., Лилу В.М. та Крохмалюк І.П.не розподіляються.
 
12.     В передбачених законом випадках, для розгляду судових справу складі колегії, визначається колегія з розгляду кримінальних справ, до складу якої входять судді - Мороховець О.В., Лила В.М. та Крохмалюк І.П.,з яких автоматизованою системою документообігу суду формуються колегії суддів по конкретним судовим справам з урахуванням спеціалізації головуючого судді, а у разі неможливості формування колегії суддів, колегія формується за участі суддів кримінальної спеціалізації, крім справ, що стосуються неповнолітніх. Лише при неможливості формування колегії за вказаним порядком, колегія формується за участю суддів цивільної та адміністративної спеціалізації.
А у справах, за обвинуваченням неповнолітніх, колегія формується у складі суддів – Болкарьова С.В., Сороки О.В., Олійника А.В., Березюк В.В., Мельника О.М., Городецького Д.І., Юр’євої Т.І., Дубовенко І.Г., Парфьонова Д.О. та Майної Г.Є.
 
В разі необхідності, колегія з розгляду цивільних та адміністративних справ, формується за рішенням зборів суддів.
 
13.     У разі одночасного перебування всіх суддів у відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, автоматичний розподіл судових справ здійснюється автоматизованою системою в порядку, передбаченому Засадами використання автоматизованої системі документообігу суду.
 
14.    У разі зміни спеціалізації судді, справи, розгляд яких не розпочатий, передаються на повторний авторозподіл між суддями, що розглядають дану категорію справ.
 
Не підлягають автоматичному розподілу судові справи у випадках, передбачених ПОЛОЖЕННЯМ про автоматизовану систему документообігу суду.
 
В разі неможливості автоматичного розподілу судової справи, вона розподіляється рішенням зборів суддів.
 
15.     Передбачений даними Засадамипорядок розподілу клопотань слідчого чи прокурора, справ про адміністративні правопорушення, судових справ, передбаченихКПК та ЦПК України, суддям, які займають адміністративні посади, провадиться у відповідності до ПОЛОЖЕННЯ про автоматизовану систему документообігу суду, у зв'язку з виконанням суддями іншої роботи, не пов'язаної із здійсненням правосуддя (узагальнення судової практики, аналізу стану здійснення судочинства, участь у підготовці працівників апарату суду, тощо).
 
16.     У відповідності до ПОЛОЖЕННЯ про автоматизовану систему документообігу суду, при наявності обставин, які унеможливлюють участь судді у розгляді судових справта матеріалів, які знаходяться в його провадженні, що може мати наслідком порушення строку розгляду справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, за рішенням зборів суддів здійснюється перерозподіл судових справ та матеріалів, які знаходяться в його провадженні, між працюючими суддями відповідної спеціалізації.
 
На повторний автоматичний розподіл передаються також судові справи, матеріали досудового слідства у випадках, коли суддя перебуває у тривалому відрядженні, на лікарняному та в інших випадках тривалої відсутності судді, а справи, матеріали досудового слідства, які були йому розподілені автоматичною системою, неможливо призначити без порушення термінів, передбачених діючим КПК України.
 
17.    На період з 01 травня по 01 жовтня, щорічно, розподіл всіх судових справ та матеріалів всіх категорій на суддів цивільної та адміністративної спеціалізації, у разі відсутності судді не менше 14 календарних днів (загальна кількість днів у відпустці, на відпочинку, тимчасової непрацездатності), якщо причина відсутності відома завчасно, закінчується за 7 календарних днів до початку відсутності судді.
 
18.    В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу серверу автоматизованої системи документообігу суду та інших умов, що впливають на безперебійність та функціонування цієї системи, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян, а саме:
-    справи, пов'язані із виборчим процесом, процесом проведення референдуму, а також про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, здійснюється головою суду в порядку наступної черговості - між суддями Городецьким Д.І., Юр’євою Т.І., Дубовенко І.Г., Парфьоновим Д.О. та Майною Г.Є., а у вихідні, святкові дні та позаробочий час, у відповідності до п. 19;
-    справи, пов'язані із вирішенням питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, тощо), здійснюється головою суду в порядку черговості суддів, визначеної пунктом 21 цих Засад, з урахуванням спеціалізації суддів.
 
19.     Прийом заяв і скарг, пов'язаних з виборчим процесом, процесом проведення референдуму, а також про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання у позаробочий час здійснюються апаратом суду з послідуючим їх розподілом автоматизованою системою документообігу суду між працюючими суддями, що мають спеціалізацію з розгляду цивільних та адміністративних справ.
Прийом та розгляд заяв і скарг, пов'язаних з виборчим процесом, процесом проведення референдуму, а також про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання у вихідні та святкові дні здійснюються всіма працюючими суддями Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області згідно штатного розкладу за рішенням зборів суддів та наказу голови суду, виданого на його виконання.
 
20.    Розподіл, розгляд та вирішення процесуальних питань, пов’язаних з судовими рішеннями (у відповідності до п.10 Засад), у відсутність з поважних причин (відставка, відпустка, тривала хвороба, тощо) судді, що приймав рішення по справі, або вибуття його із складу суду, здійснюється виключно в порядку авторозподілу автоматизованою системою документообігу суду.
 
Вирішення тих же питань, які неврегульовані автоматизованою системою документообігу суду здійснюється в порядку вищезазначеної черговості суддями, що розглядають судові справи відповідної спеціалізації.
 
У разі відсутності судді, що розглядає вищезазначені питання згідно черговості, чергування здійснюється наступним за списком суддею з послідуючим чергуванням згідно черговості судді, що його заміщав.
 
21.    У випадках невідкладної необхідності розгляду клопотань органів досудового слідства увихідні, святкові дні та позаробочий часвстановлюється наступна черговість слідчих суддів з розгляду даних матеріалів із зазначенням робочого дня чергового слідчого судді в автоматизований системі документообігу суду: Мороховець О.В., Лила В.М., Крохмалюк І.П.
 
 
У разі відсутності слідчого судді, що розглядає вищезазначену категорію матеріалів  згідно черговостіабо неможливості розгляду ним даного матеріалу, чергування здійснюється наступним за списком слідчим суддею з послідуючим чергуванням згідно черговості судді, що його заміщав.
 
У разі необхідності розгляду увихідні, святкові дні та позаробочий часзаяви про відвід слідчого судді, встановлюється наступна черговість суддів з розгляду даних матеріалів із зазначенням робочого дня чергового судді в автоматизований системі документообігу суду: Городецький Д.І., Юр’єва Т.І., Дубовенко І.Г., Парфьонов Д.О., Майна Г.Є.
 
У разі відсутності в такому випадкусудді, що розглядає вищезазначену категорію матеріалів згідно черговості або неможливості розгляду ним даного матеріалу, чергування здійснюється наступним за списком суддею з послідуючим чергуванням згідно черговості судді, що його заміщав.
 
22.    На суддів, що обіймають адміністративні посади, в період підготовки щорічного звіту та його здавання, підведення його підсумків і аналізу роботи суду, підготовки на їх підставі і впровадження організаційних заходів по удосконаленню роботи суду, в тому числі його окремих підрозділів та служб, а також з кадрових питань (з 20.12 по 20.01 щорічно), судові справи і матеріали не розподіляються.
 
23.    Визначити коефіцієнт складності категорій судових справта матеріалів (до внесення в автоматизовану систему діловодства суду):
 
 
спеціалізація з розгляду кримінальних проваджень:
            - кримінальні провадження (додаток № 1);
            - матеріали, що розглядаються в порядку КПК України (додаток № 2);
 
спеціалізація з розгляду матеріалів досудового слідства:
             - клопотання та скарги, які розглядаються слідчими суддями (додаток № 3);
 
 
спеціалізація по розгляду справ про адміністративні правопорушення (додаток № 4);
 
 
спеціалізація з розгляду цивільних та адміністративних справ:
             - цивільна (додаток № 5);
             - адміністративна (додаток № 6).
 
24.    Визначити коефіцієнт, що враховує форму участі судді в розгляді судової справи:
-   головуючій – 1;
-   член колегії – 0,75.
 
25.    Визначити коефіцієнт навантаження суддям, що обіймають адміністративні посади:
-    голова суду – 0,4;
-    заступник голови суду – 0,6.
 
26.    Виконання цих Засад покладається на керівника апарату суду.
 
27.    Контроль за виконанням цих Засад покладається на голову суду Болкарьова С.В.