Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області є загальним місцевим судом, до юрисдикції якого належать місто Новомосковськ та Новомосковський район, які є самостійними адміністративно-територіальними одиницями Дніпропетровської області з власними органами місцевого самоврядування.
Новомосковськ (давні назви до 1794 року — Самарчик, Новоселиця, з 1794 року за царським указом місто Новоселиця перейменовано в Новомосковськ) – місто обласного підпорядкування Дніпропетровської області, адміністративний центр Новомосковського району. Новомосковськ розташований на правому березі Самари, лівої притоки Дніпра, за 25 км на північний схід від м. Дніпро.
Перші поселення на території сучасного Новомосковська належать до ІІІ тисячоліття до н.е. Роком заснування міста нині вважається 1576 р.
У 1781 р. у Новомосковську народним майстром Я.Погребняком із дерева без жодного залізного цвяха було споруджено Троїцький храм. Конструктивне вирішення споруди не має аналогів у світовій архітектурі. Конструктивно і композиційно Троїцький собор є винятковим мистецьким твором дерев'яної архітектури України, єдиний збережений в Україні дев'ятидільний храм, належить до 100 найкращих дерев'яних споруд світу.
На території сучасного Новомосковська розташовано чимало великих підприємств, у тому числі союзного значення за радянські часи, зокрема ПАТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» (раніше – Новомосковський трубний завод до 2006 року), Новомосковський механічний завод (раніше – філіал Київського авіаційного заводу), ПНВП «Полімер-Акація» (є одним з найбільших виробників пінопласту в Україні), швейна фабрика, продукція якої експортується до ряду зарубіжних країн.
Чисельність населення у м.Новомосковську складає понад 70 тисяч осіб.
Новомосковський район – адміністративна одиниця, що розташована на півночі Дніпропетровської області. Районний центр – місто Новомосковськ. Межує з Харківською областю, Юр'ївським, Павлоградським, Синельниківським, Дніпровським та Магдалинівським районами. До складу району входять міська (Перещепинська), 4 селищні та 14 сільських рад, які об’єднують 58 населених пунктів. Новомосковський район був створений у 1923 році. За останні чотири десятиріччя його межі кілька разів змінювались. У нинішніх територіальних межах Новомосковський район існує з 1962 року. До грудня 1962 року смт. Перещепине було районним центром Перещепинського району, після чого Перещепинський район був скасований та його територія увійшла до Новомосковського району.
Чисельність населення в Новомосковському районі складає понад 74 тисячі осіб.
За спогадами ветеранів народний суд м. Новомосковська був утворений ще в довоєнні роки та розташовувався у невеликій будівлі по провулку Козацькому, буд.8 міста Новомосковська. Встановити точну дату створення суду виявилося неможливим.
Після звільнення м. Новомосковська від німецької окупації 22.09.1943 року суд продовжив своє функціонування у тому ж приміщенні, де також згодом був розміщений ще й народний суд Новомосковського району. Тільки у 80-х роках народний суд Новомосковського району переїхав до окремого приміщення по вул. Радянській, 12.
Перші судові рішення, що збереглися в судовому архіві, датуються 1944 роком та приймалися народним судом м. Новомосковська, народним судом Новомосковського району та народним судом Перещепинського району. На початку 90-х років народний суд м. Новомосковська та народний суд Новомосковського району були перейменовані у Новомосковський міський суд та Новомосковський районний суд відповідно.
Після Великої Вітчизняної Війни у народному суді м. Новомосковська існувала одна посада судді, яку послідовно обіймали судді Крилова М.К., Ярошенко В.І., Листопадов П.В.
У 1957 році міський суд очолив учасник Великої Вітчизняної війни Іванов Петро Іванович.
Починаючи з 60-х років у народному суді м. Новомосковська працювали судді Христенко М.Є., Ткаченко З.С., Логвиненко В.П., Кравченко Е.І. У різні роки також у ньому працювали судді Шаульська Є.В., Шевченко М.П., Крутько В.А., Гречаний В.А. та Соколянська О.М.
Новомосковський міський суд Дніпропетровської області
З 1982 року до червня 1987 року Новомосковський міський суд очолював Логвиненко Віктор Пилипович.
З 1987 року по 2001 рік головою Новомосковського міського суду була Кравченко Еліна Іванівна, яка закінчила Харківський юридичний інститут та у 1965 році була обрана суддею народного суду Новомосковського району. У 1979 році вона була обрана суддею та призначена головою народного суду м. Новомосковська, який очолювала до грудня 1976 року. З грудня 1976 року до червня 1987 року працювала секретарем Новомосковського міського комітету Компартії України.
У 1987 році знов була призначена на посаду голови Новомосковського міського суду, яку обіймала до виходу у відставку у 2001 році.
У 2001 році Новомосковський міський суд очолив Болкарьов Сергій Васильович. Обов'язки заступника голови Новомосковського міського суду з 2003 року почала виконувати Мороховець Оксана Вікторівна.
Новомосковський районний суд Дніпропетровської області
У Новомосковському районному суді у різні роки працювали судді Ссилкин М.І., Кравцов В.І., Шевченко М.П., Христенко М.Є., Осауленко Є.І., Прозорова М.Л., Литвиненко О.О., Григорченко Е.І., Пищида М.М.
Посаду голови Новомосковського районного суду у 80-х роках обіймав Шевченко М.П., а з 1990 року по 1997 рік районний суд очолював Щербина О.Д., який мав почесне звання «Заслужений юрист України».
У 1998 році Новомосковський районний суд очолив Науменко Іван Мефодійович, який у 1985 році закінчив Харківський юридичний інститут, по закінченні якого працював на посаді слідчого прокуратури Новомосковського району Дніпропетровської області. З 1987 по 1990 роки Науменко І.М. працював інструктором Новомосковського районного комітету Компартії України, після чого у 1990 році був обраний суддею Новомосковського районного суду.
Посаду голови Новомосковського районного суду Науменко І.М. обіймав з 1998 року до березня 2004 року.
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Указом Президента України № 328/2004 від 15.03.2004 р. «Про внесення змін до Мережі та кількісного складу суддів місцевих судів» було ліквідовано Новомосковський міський (6-ти складовий) та Новомосковський районний (5-ти складовий) суди Дніпропетровської області та утворено Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Новоутворений міськрайонний суд очолив Болкарьов Сергій Васильович, 1960 року народження, який у 1982 році закінчив Харківський юридичний інститут імені Ф.Е.Дзержинського. З 1982 року по 1987 рік працював слідчим та згодом начальником слідчого відділення в органах внутрішніх справ Дніпропетровської області. У червні 1987 року Болкарьов С.В. був обраний суддею Новомосковського міського суду, очолював який з липня 2001 року по березень 2004 року. З березня до грудня 2004 року Болкарьов С.В. виконував обов’язки голови Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області, і у грудні 2004 року був призначений на посаду голови цього ж суду, яку обіймав до виходу у відставку у вересні 2016 року.
Посаду заступника голови Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області з 2005 р. по вересень 2016 р обіймала суддя Мороховець Оксана Вікторівна.
Рішенням зборів суддів Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 13 вересня 2016 року головою суду було обрано суддю Лилу Віталія Миколайовича, 1964 року народження, який в 2002 році був призначений на посаду судді Новомосковського міського суду та в подальшому переведений до новоутвореного Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Заступником голови суду рішенням зборів суддів Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 13 вересня 2016 року обрано суддю Олійника Артема Вікторовича, 1978 року народження, який працює на посаді судді з 2007 року.
Більш 20 років роботи на різних посадах у міському, районному та в подальшому у міськрайонному судах віддали працівники апарату суду Єрастова О.О., Зіньковська В.А., Пластун О.В, Гончарова С.Є., Хиря С.Г., Каземир В.Г.,Махиня Н.В., Тен І.О.
Протягом шести років зусиллями керівництва Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області, територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області та особисто начальника ТУ ДСА Ігнатьєвої Г.В., за участю колективу суду було проведено реконструкцію та переобладнання нового приміщення та прилеглої до нього території по вул. Велика Ковалівка, 10-б для розміщення Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
У 2009 році відбулося урочисте відкриття нового приміщення Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області, в якому прийняли участь начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області Ігнатьєва Г.В. та голова апеляційного суду Дніпропетровської області Віхров В.В.
На даний час приміщення по вул.Велика Ковалівка, 10-б є основним адміністративним приміщенням Новомосковського міськрайонного суду, оскільки через недостатню для об’єднаного суду площу будівлі частина суддів та апарату суду продовжують працювати у старому приміщенні колишнього міського суду по пров.Козацькому, 8.
На даний час Новомосковський міськрайонний суд (13-ти складовий) є одним з найбільш великих судів Дніпропетровської області. Судочинство здійснюють судді Лила В.М, Городецький Д.І, Мороховець О.В., Крохмалюк І.П., Сорока О.В., Олійник А.В., Березюк В.В., Дубовенко І.Г., Парфьонов Д.О., Майна Г.Є., Мельник О.М.
Кіровського районного суду м. Донецька Юр'єва Тамара Іванівна, яка звільнена з посади, в зв'язку поданням заяви про відставку. За короткий час роботи в суді Юр'єва Т.І зробила значний внесок в частині здійснення правосуддя. Станом на листопад 2016 року штат Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області складає 13 суддів та 49 працівників апарату суду керівник апарату суду, заступник керівника апарату суду, помічник голови суду, 13 помічників суддів, головний спеціаліст, спеціаліст з питань персоналу, 2 спеціалісти, старший секретар, 13 секретарів судового засідання, 6 секретарів суду, старший судовий розпорядник, 2 судових розпорядника, 2 архіваріуси та 4 робітника (кур’єр, 2 прибиральниці, водій).